Eveniment
Sindicatul Polițiștilor din România ”Diamantul” – Ziarul Incisiv de Prahova
Primarul Ploieștiului Andrei Volosevici a fost invitat, in data de 08.05.2023, în emisiunea Față/ Verso de la Ploiești TV.
Alina Tănăsescu si Sarmiza Andronic au analizat temele zilei si starea deplorabila a urbei incercand sa gaseasca solutii pentru „salvarea” Ploiestiului.
In stilul sau caracteristic, Andrei Volosevici a demonstrat cu un tupeu inimaginabil ca minte, minte de îngheață apele!
Printre aberatiile si minciunile expuse de acesta, enumeram:
- A indeplinit 60% din ce a promis in campania electorala.
- In legatura cu problema spinoasa si penala a BCR-ului a precizat ca va efectua o refinantare demonstrand o slaba pregatire si in domeniul administratiei. Refinantare? NU! Este vorba de o suma ce urma a fi pusa la dispozitie de BCR si care nu o mai pune. Trebuie alta licitatie, alta procedura. Deci, NU refinantare draga „Faraoane””. O prostie, halal primar. Ce refinanteaza? Bautura din stomacul sau? Trebuie alta procedura de achizitie si primaria NU se mai poate imprumuta ca are arierate (alea care a incercat sa le falsifice!), plati restante si nu este buna platnica (primaria) in baza de date a bancilor pe care declara ca le cauta. Cauta cai verzi pe pereti!
- Proiectele cu fonduri europene vor fi finalizate ca „mai este un an de mandat”, dar majoritatea se vor pierde deoarece au termen de finalizare 31.12.2023.
- Cu privire la solicitarile organelor de cercetare penala privind ilegalitatile savarsite in primarie, edilul a inceput sa se „balbaie” si a recunoscut doar ca s-au solicitat acte de la Veolia si pentru un bazin, etc.
- La intrebarile pertinente ale moderatoarelor cu privire cate posturi sunt ocupate prin concurs si cate prin numire prin dispozitie pe perioada determinata (fara concurs, dupa bunul sau plac), onor primar a precizat ca TOATE sunt prin concurs.
Incisiv de Prahova a promis cititorilor ca va demonta toate aberatiile si minciunile expuse in fata ploiestenilor de catre edil.
Am inceput, in primul episod, cu ultima minciuna din emisiune, cu posturile ocupate prin „concurs”, precizand ca vom reveni, separat, cu celelalte MINCIUNI si ABERATII!
O alta minciuna GOGONATA spusa pe TV ploiestenilor de „Faraon” este urmatoarea, pe care nu am specificat-o in cele 5 grave MINCIUNI si aberatii din emisiune:
La intrebarea moderatoarei: „Nu cumva ati promis, poate gresesc, ati promis un spital nou”?
Un edil pus pe tot felul de aranjamente oneroase, care aruncă Ploieştiul în prăpastie. Prieteni plasaţi în funcţii bine plătite, apropiaţi implantaţi în diverse instituţii fără a avea vreo jenă pentru irosirea banului public, un primar care arunca vina pe oricine si orice.
În data de 11 11 2020 Andrei Volosevici declara într-un interviu acordat Agerpres ne dorim la PLOIEȘTI UN NOU SPITAL MUNICIPAL DE URGENȚĂ, CARE SĂ SE ÎNVÂRTEASCĂ DUPĂ STELE, acesta fiind obiectivul major al mandatului său
Sub sloganul mă întorc la primărie, de ce totuși v-ați întors? acesta afirma: să fac treabă, orașul să redevină unul din primele orașe din ROMÂNIA.
AM VĂZUT CU TOȚII!
Folosit cu succes drept slogan de campanie electorală construcția unui spital municipal de urgență în municipiul Ploiești, începând cu anul 2008, spitalul a rămas la stadiul de promisiune și așa va râmăne! numai că Volosevici Andrei trebuie să găsească vinovații de serviciu și de data aceasta dă vina pe consilierii locali! RUSINE!
În campanie și la începutul mandatului, susținea și credea cu tărie, că spitalul se va face cu ajutorul CNI pentru partea de construcții, iar dotările din fonduri interne și fonduri europene.
Numai că, urmare a unor negocieri ascunse intermediate de consilierul angajat la cabinetul său, Câju Mariana, in decembrie 2021 promitea parteneriat intre Banca Mondiala și Primărie pentru construirea Spitalului Municipal de Urgență. Tot atunci promitea în conferințe de presă, că după încheierea parteneriatului va fi realizat un Studiu de Fezabilitate care va fi achitat parțial din fonduri de la I.F.C. – Corporația Financiară Internațională, divizie a Băncii Mondiale.
Promisiuni deșarte!
După ce a fost realizat un așa -zis studiu conceptual, nicidecum un studiu de fezabilitate și plătit din banii ploieștenilor (cum a declarat in MOD MINCINOS in emisiune pentru ploiesteni), acesta s-a dorit a deveni SECRET DE STAT, CONSILIERII LOCALI fiind obligați să semneze un acord de confidențialitate dacă doresc să citească studiul, fiindu-le interzisă dezvăluirea datelor din acel document. (Speram ca cei de la SRI care au efectuat o vizita la dvs ieri, sa nu incerce sa va acopere ilegalitatile, stiti la ce ne referim, nu am dat informatia deoarece credem in verticalitatea acestei institutii si dupa scchimarea legilor privind codul penal aceasta institutie are drept de ancheta in dosarele penale!).
Că doar edilul a promis și TRANSPARENȚĂ TOTALĂ!, la început de mandat.
În concluzie, ca să nu îî taie pofta nebună de a susține o nouă conferință de presă , alături de Albu Simona, nașa edilului și Câju Mariana, omul care consiliază zi lumină primarul încă în funcție (chiar daca se spune ca ar avea o anumita afinitate catre un serviciu secret, doar se spune, dar noi dezvaluim doar cu probe si documente si nu ne luam dupa „gura lumii”), se plătește un studiu de pre-pre-fezabilitate negociat și plătit din bani publici în sumă de 100 000 euro, fără vreo finalitate , in conditiile în care în mandatul lui Dobre Adrian s-a mai plătit un studiu, tot în vederea realizării unui spital municipal, studiu care ar fi trebuit doar actualizat.
Probabil că ori nu mai vorbeau la momentul predării mandatului de primar, ori Dobre a fugit cu studiul la Câmpina și nu mai există în Primăria Ploiești.
Cu privire la amplasament acesta a fost schimbat de nenumărate ori, cel puțin de 5 (cinci) ori.
În luna mai 2022 se promitea de către primarul Volosevici , in urma unei vizite de lucru a diviziei de investiții a Băncii Mondiale sau a unei firme din București, intermediară a afacerii, inaugurarea spitalului in anul 2025, dupa ce in decembrie 2021 primarul a semnat o scrisoare de angajament pentru realizarea unui studiu preliminar, iar pana la sfarșitul anului 2022 se obliga în fața ploieștenilor scoatem la licitatie proiectarea plus executia spitalului. aceasta fiind o altă minciună marca Volosevici.
Sunt declarațiile primarului.
Sa ne răspundă primarul la întrebarea: cine s-a opus realizării și respectării termenelor asumate?
Consilierii locali nu au votat sau nu s-au prezentat la ședințele de consiliu local ori de câte ori au fost convocați?
Interesante sunt acuzațiile aduse membrilor consiliului local în emisiunea la care a fost invitat, din care rezultă că aceștia nu au fost de acord cu construcția spitalului.
FALS! MINCIUNA GOGONATA!
412_27.09.2022_aprobare_documentatie_spital
În data de 27.09.2022, a fost aprobată H.C.L nr. 412 privind aprobarea documentaţiei „Spitalul PPP Ploieşti – Raport privind conceptul proiectului” potrivit căreia Consiliul Local al Municipiului Ploieşti aprobă:
Art. 1 Se ia act de documentaţia „Spitalul PPP Ploieşti – Raport privind conceptul proiectului” (Anexa 1), elaborată conform Scrisorii de angajament aprobată prin Hotărârea Consiliului Local al Municipiului Ploiești nr. 544/23.12.2021.
Art. 2 În vederea realizării dezbaterii publice și aducerii la cunoștința cetățenilor a proiectului, raportul menționat va fi publicat pe site-ul primăriei. Se vor excepta de la publicare acele părți/informații care, potrivit furnizorului, conțin date cu caracter confidențial, informații comerciale privind terți sau drepturi de proprietate intelectuală.
Art. 3 Se împuternicește Primarul Municipiului Ploiești să analizeze, în condițiile legii, toate variantele de finanțare identificate pentru construcția Spitalului Municipal de Urgență, urmând să fie întocmit un studiu comparativ care va fi prezentat Consiliului Local.
Conform Codului Administrativ primarul este obligat să ducă la îndeplinire hotărârile consiliului local.
Având în vedere că, membrii Consiliului Local al Municpiului Ploiești l-au împuternicit pe primar să analizeze în condițiile legii toate variantele de finanțare identificate, urmând a se întocmi un studiu comparativ care va fi prezentat Consiliului Local, poate ne spune primarul cu ce au greșit domnii consileri, care sunt măsurile identificate de către acesta și cum a adus la cunoștință cetățenilor proiectul/raportul plătit în valoare de 100.000 euro.
Pe site-ul Primăriei Ploiești a fost publicată documentația aprobată conform art.1?
Este mai simplu a se văicări în stilul caracteristic, a aduce acuzații grave membrilor consiliului local, salariaților etc.
Posibil, că tot se pregătește de campanie electorală, să asistăm la sarabanda conferințelor de presă sau a comunicatelor de presă, pline de minciuni și acuze la adresa tuturor? Poate sa se „spele” pe cap cei de la PSD cu un asemenea personaj? In loc de „sampon”, intrebam pentru cunoscatori si cativa prieteni! Vom reveni. (Cerasela N.).
Promisa ”administrație la firul ierbii” și reala administrație la pământ realizata de edilul Andrei Volosevici:
Va rugam sa scuzati limbajul, nu este al nostru (este de inteles totusi revolta alegatorilor!)!
N. R – Avand in vedere ca nu avem aprobarea trustului de presa Ploiesti TV de a prelua materialele de la acestia si nu avem o comunicare cu acestia, pentru acuratetea dezvaluirilor noastre va prezentam link-ul emisiunii aici si nu in cadrul articolului:
Eveniment
Peste 1400 de spectatori entuziaști la premiera de gală a comediei ÎN PIELEA MEA, cu: George Tănase, Ioana State, Vlad Gherman, Oana Gherman, Sergiu Costache, Azaleea Necula, Alexandra Răduță, Gabriel Vatavu, Ioana Ginghină, Daria Jane, Mihai Găinușă
Premiera de gală a comediei „În pielea mea” de la Cinema City AFI Cotroceni București a fost primită pe 9 februarie de peste 1400 de spectatori cu aplauze, râsete și bucurie.
Numeroase vedete și influenceri au fost alături de actorii George Tănase, Ioana State, Alexandra Răduță, Gabriel Vatavu, Vlad Gherman, Oana Gherman, Sergiu Costache, Azaleea Necula, Ioana Ginghină, Mihai Găinușă, Daria Jane, Cătălin Coșarcă și Toto Dumitrescu.
„Este o comedie care nu urmărește tiparele ultimelor comedii lansate în ultimul timp la noi. Filmul are o narațiune jucăușă cu personaje construite în jurul unei tematici aprins dezbătută în societatea de astăzi. Filmul nu conține înjurături și este bazat pe situații inspirate din viața reală.”, spune regizorul Paul Decu.
Echipa filmului „În pielea mea”, scris și regizat de Paul Decu, propune spectatorilor o abordare amuzantă a unei situații des întâlnite în micile certuri dintr-un cuplu: pentru cine e mai greu/ mai ușor. În urma unei provocări pe care patru cupluri de prieteni o duc la bun sfârșit, după multe peripeții, într-un weekend, personajele ajung să câștige o altă viziune despre relațiile lor, lăsând deoparte presupunerile, orgoliile și preconcepțiile, pentru a încerca să comunice mai bine între ei.

Cu râs pe săturate, surprize și personaje pline de viață, comedia independentă „În pielea mea” intră în cinematografele din toată țara din 10 februarie.
Spectatorilor li s-a pregătit o surpriză pentru data de 12 februarie: o seară specială „Date Night” organizată în mai multe cinematografe din rețeaua Cinema City unde toți cei care cumpără un bilet la comedia „În pielea mea” vor primi un premiu garantat din partea Avon.
Până pe 23 februarie, toți spectatorii din țară care și-au cumpărat bilet la filmul „În pielea mea” se pot înscrie în cursa pentru un iPhone 17 Pro Max, încărcând dovada achiziției biletului la cinema în formularul dedicat concursului, premiul fiind oferit prin tragere la sorți pe 24 februarie.
După proiecțiile speciale din Arad, Timișoara, Alba Iulia, Sibiu, Brașov, Cluj-Napoca, Baia Mare, Oradea, cu săli pline, multe aplauze, râsete și discuții îndelungate cu spectatorii curioși și încântați de poveste și de prestațiile actorilor, caravana „În pielea mea” continuă în mai multe orașe.
Pe 11 februarie va avea loc proiecția specială „În pielea mea” de la Cinema City din City Park Constanța, de la 18:30, unde regizorul Paul Decu și actrița Azaleea Necula, originari din Constanța și împrejurimi, vor prezenta filmul alături de colegii lor Ioana State, Alexandra Răduță și Gabriel Vatavu.
Cinema City Shopping City Galați invită spectatorii pe 12 februarie de la 18:30 la întâlnirea cu actrițele Ioana State și Azaleea Necula și regizorul Paul Decu.
Pe 13 februarie la ora 18:30, spectatorii din Iași sunt invitați la proiecția specială din Cinema City Iulius Mall, alături de regizorul Paul Decu și de actorii Gabriel Vatavu, Sergiu Costache, Azaleea Necula, Alexandra Răduță.
De „Ziua Îndrăgostiților”, pe 14 februarie, în Cinema City Iulius Mall Suceava, de la 18:30, spectatorii sunt invitați la film alături de regizorul Paul Decu și de actorii Sergiu Costache, Vlad si Oana Gherman, Alexandra Răduță.
Cineplexx Băneasa Shopping City București găzduiește o proiecție specială în prezența întregii echipe pe 15 februarie, de la 17:30.
În Craiova, regizorul Paul Decu și actorii Sergiu Costache, Azaleea Necula și Oana Gherman vor ajunge la cinematograful Inspire VIP Electroputere Mall pe 16 februarie de la ora 18:00.
Actorii Vlad Gherman, Oana Gherman și Ioana Ginghină vin la întâlnirea cu publicul din Cinema City Vivo! Pitești pe 17 februarie, de la 18:30 și vor participa la o discuție după proiecție, alături de regizorul Paul Decu.
Caravana „În pielea mea” ajunge la Cinema City Shopping City Ploiești, pe 18 februarie, de la 18:30, la proiecția specială introdusă de regizorul Paul Decu, alături de actorii Ioana State, Vlad și Oana Gherman, Azaleea Necula și Gabriel Vatavu.
O comedie actuală și spumoasă, filmul „În pielea mea” este distribuit de T.R.I.B.E. Films.
TRAILER: https://bit.ly/InPieleaMea
Site oficial: inpieleamea.ro
Mai multe detalii, imagini de la filmări, fragmente din film, declarații din partea actorilor și informații despre concursuri sunt disponibile pe paginile social media ale filmului de Facebook, Instagram, TikTok.
Adrian Pădurețu semnează imaginea filmului. De sunet s-a ocupat Bogdan Ivanovici, de scenografie Anca Miron, iar de costume Francisca Vass.
„În Pielea Mea” este un film produs de: CB MOTION PICTURES.
Producător asociat: MAGNETIC MEDIA PRODUCTIONS
Producător: Claudiu Boboc
Producător executiv: Adela Mara
Manager producție: Iulia Cezara Roșu
Casting: ELEPHANT MEDIA
Realizat cu sprijinul:
Co-finanțatori: C&C HOUSE RESIDENCE, S&I BEST CORPORATION WEB DESIGN, CLIMA FREON
Sponsori: CLINICA RMN TINERETULUI; CLINICA IMAMED; OMV PETROM; MIKO BEAUTY PALACE; ȘERBAN & ASOCIAȚII; ESTEEM BODY SCULPT & SPA; PIZZERIA VOLARE; MERLIN’S; DOWNTOWN FITNESS MATEI BASARAB; THE COFFEE HOUSE; CLAUMAR PESCAR; UNIVERSITATEA DE ȘTIINȚE AGRONOMICE ȘI MEDICINĂ VETERINARĂ BUCUREȘTI
Parteneri: AUTO ITALIA IMPEX SRL; KGM BUCUREȘTI – SMT PALLADY; RAZELM LUXURY RESORT – JURILOVCA; SCEMTOVICI & BENOWITZ GALLERY; CREATIVE AVOCADOS; ALCHEMICO.
Partener social: Asociația „România Zâmbește”.
Distribuitor: T.R.I.B.E. Films.
www.facebook.com/TribeFilms.ro – www.instagram.com/tribefilms.ro/
Partener media principal: VIRGIN RADIO ROMANIA
Parteneri media: CineFan, News.ro, Zile și Nopți, Cinemap, Revista FILM, Playtech, Happ.ro, Cinefilia, Daily Magazine, Filme-carti, MovieNews, The Movienator, Munteanu.
Cultură
The Grand Ball of Princes and Princesses Monte-Carlo: O noapte cu strălucire la Iași
O experiență unică în viață, adusă de unul dintre cele mai importante evenimente din Monaco, care va avea loc în Palatul Culturii – Iași.

Se desfășoară încet, sub șoaptele aurite ale istoriei și ecourile măreției regale, o noapte de splendoare unică care va avea loc în inima României. Pe 6 septembrie 2025, Balul Grandios al Prinților și Prințeselor de la Monte-Carlo va umple sălile Palatului Culturii din Iași, aducând cu el eleganța atemporală a celor mai ilustre tradiții monegasce.
De secole, Monte-Carlo este sinonim cu grația, noblețea și arta celebrării — o lume în care prinții și prințesele, împodobiți cu mătase și diamante, dansează pe podele de marmură sub lumina a mii de candelabre. Acum, această moștenire a rafinamentului părăsește Coasta de Azur și aduce cu ea spiritul Balului Grandios, un spectacol care depășește granițele și transformă visele în realitate.
–
O noapte de opulență și farmec
Când ușile Palatului Culturii se vor deschide, oaspeții vor păși într-o lume unde fantezia devine realitate. Balul Grandios va aduce în fața invitaților un spectacol de simfonii orchestrale, valsuri care plutesc prin aer ca niște ecouri ale trecutului, și cine cu lumânări demne de regalitate.
Nobili din toată Europa și nu numai se vor reuni, uniți sub semnul grației, moștenirii și eleganței. Fiecare detaliu va purta semnătura stilului Monte Carlo: strălucirea cupelor de șampanie, foșnetul mătăsii pe podelele poleite, și mirosul florilor de sezon, toate într-o atmosferă regală.
Va fi o celebrare nu doar a frumuseții și rafinamentului, ci și a legăturii dintre trecut și prezent, între aristocrația românească și farmecul etern al Monaco-ului.
–
Iași: Oraș al culturii și patrimoniului regal
Nu există loc mai potrivit pentru acest eveniment grandios decât Iașiul, un oraș a cărui esență este pătrunsă de eleganță aristocratică și prestigiu cultural. Cunoscut drept Capitala Culturală a Europei și Oraș Regal, Iașiul a fost de multă vreme un simbol al intelectului, rafinamentului și strălucirii artistice.
Străzile sale spun povești cu poeți și regi, iar palatele și monumentele sale aduc un omagiu trecutului nobil. În centrul acestei sărbători se află Palatul Culturii, o bijuterie arhitecturală neo-gotică, considerată una dintre cele mai impunătoare clădiri din țară.
Construit între 1906 și 1925, palatul a fost ridicat pe ruinele fostei Curți Domnești a Moldovei. Acum, în aceste săli încărcate de istorie, Balul va prinde viață — un spectacol de coroane strălucitoare, rochii ample și amintiri ale unui timp regal care nu va fi uitat.
–
O moștenire a eleganței care continuă
Balul Grandios al Prinților și Prințeselor din Monte-Carlo este o celebrare a tradiției și nobleței, o călătorie prin istorie și o reafirmare a valorilor regale.
Acum, pentru prima dată, Iașiul devine scena acestui spectacol unic, aducând magia Monaco-ului în inima României. În noaptea de 6 septembrie, sub candelabrele de cristal ale Palatului Culturii, trecutul și prezentul vor dansa împreună, iar strălucirea Monte-Carlo-ului va găsi un nou cămin în orașul regal al României.
Pentru cei care visează în aur și dansuri nobile, acesta nu este doar un eveniment. Este istorie în devenire.
Get in touch
NOBLE MONTE-CARLO
8 Rue des Oliviers, Monte-Carlo
98000 – Principality of Monaco
Phone number: +377607934575 (Monaco)
Email: grandbal@noblemontecarlo.mc
Eveniment
Restaurant botez București – Primul eveniment special al copilului tău la Restaurant Casa Brândușa
-
Exclusivacum 3 luniCum să protejezi suspensia mașinii când este încărcată? Află toate informațiile aici
-
Socialacum 3 luniCe materiale sunt cele mai potrivite pentru pijamalele de damă în sezonul cald?
-
Afaceriacum 3 luni546 de creatori inscrisi intr-o competitie de beauty: cum pot castiga bani din recomandari online
-
Uncategorizedacum o lună
Samsung lansează gama completă de televizoare cu AI pentru 2026
-
Sportacum 3 luniRolul sportului în dezvoltarea tinerilor și în educația prin disciplină
-
Uncategorizedacum 3 luniParcarea la Otopeni în 2026: cum rezervi, cât costă și ce să verifici?
-
Afaceriacum 3 luniPadbol România ajunge în Valea Jiului. Petrila devine centru oficial!
-
Afaceriacum 3 luniCum să îți organizezi căutarea de joburi pe județe și orașe

