Connect with us

Eveniment

Luați-vă popcornul și asistati la circ/Primarul PNL Adrian Dobre si seful Politiei Locale Ploiesti au furat startul si ne ofera circ inainte de campania electorala

Publicat

pe

Precizam intr-un articol anterior ca circul și pâinea sunt folosite și acum la pachet, nu doar când se apropie momentul unui exercițiu democratic – votul.

„Diferenţa dintre prostie şi gripă este aceea că pentru gripă există vaccin“ (II)

E circ la televizor și pe internet, care, în lipsa unei educații nehotârăte, nearticulate și care să atragă câtuși de puțin, devine el principalul furnizor de educație. Circul vinde, oamenii cumpără. Circul de la TV și din online se mută în scara de bloc, în trafic, în coadă la magazin, în parcul pentru copii, printre țoape și țoale, după care revine, ca să închidă cercul, în online și, poate, cu puțin noroc, la TV. Circul face un cerc complet într-o singură zi. Pentru că face apel la emoție și mai puțin la rațiune, circul e preferat de orice om.
Cativa baieti destepti din institutiile sus mentionate au „furat startul” si vor sa ne ofere circ, ca paine nu au de unde.
Dezvaluiam ca maestrului de ceremonii, Adrian Vaida, cel ce conduce in stil fantomatic Politia Locala Ploiesti i s-a pus „pata” pe chelie’.
Astfel, „fantomaticul” a dat iar drumul la Comisia de Disciplina a institutiei pentru a oferi paine si circ contribuabililor si presei.

Sluga tot sluga ramane, isi schimba doar stapanul!

Stapanul ordona, sluga executa chiar daca nu conteaza legalitatea.

La nivelul Politiei Locale Ploiesti exista o Comisie de Disciplina, legal constituita, prin decizia nr 548/15.09.2017, in conformitate cu art 27 alin 2 din HCL 62/2015 privind aprobarea Regulamentului de Organizare si Functionare al Politiei Locale Ploiesti.
Exista o problema majora si in ulimul timp membrii din aceasta comise nu mai raspundeau „comenzilor” de executie venite de la Adrian Vaida pentru „fetisurile” sale si/sau de la primarul Adrian Dobre.

La data de 12.09.2019, in cadrul sedintei cu Politia Locala tinuta de primarul PNL Adrian Dobre la sala de sedinte de 500 de locuri de la Consiliului Judetean Prahova, „stapanul” a ordonat sanctionarea unui politist local deoarece a „patat imaginea primariei si institutiei”.
Iata inregistrarea:
Dobre: Și care aduc un prejudiciu de imagine Municipiului Ploiesti și instituției pe care dumneavoastră o reprezentați incomensurabile, prejudicii incomensurabile.
Vreau sa știu și eu ca am văzut in presa, ca un coleg de-al dumneavoastră, nu știu dacă se afla in sala, a fost identificat de către Poliția Naționala, conducând mașina instituției sub influența băuturilor alcoolice.
Cazan Mirel: Eu sunt.
Adrian Dobre: Vreau sa știu și eu, cine este șeful persoanei respective și ce măsuri s-au luat? A fost pe presa naționala, pe presa locală, pe presa mondiala.
Cazan Mirel: Pot sa va explic.
Adrian Dobre: Va rog sa luați loc.
Cazan Mirel: O zi buna.
Adrian Dobre: Frumoasa atitudine aveți. Noroc ca nu se trântește usa. Cine este șeful acestui funcționar public care își permite sa aibe o astfel de atitudine?


Nu ne vom referi la faptul ca politistul local in cauza este blamat in mod gratuit si ca in comisia de disciplina trebuiau sa intre si sefii sai ierarhici care nu l-au verificat inainte de a intra in tura, nici la faptul ca in comisia de disciplina nu au intrat nici mascatii care au refuzat sa sufle in etilotest acum cca un an de zile la un control efectuat de seful serviciului, nici ca in comisie erau bagati de mult timp alti apropiati ai lui Vaida dar peste aceste dosare s-au asternut praful (ex sefa oficiului juridic, concubina actualului sef al Comisiei de disciplina infiintata ilegal, etc)…Noi vom scoate praful de pe aceste dosare, caci daca este circ, circ sa fie! Si ne vom referi doar la legalitate, o chestie straina lui Dobre si lui Vaida.
Adrian Vaida, prietenul procurorului Negulescu Mircea –  si-a suflecat manecile de la „salopeta” si si-a ras in barba.

Pentru a schimba comisia de disciplina care nu mai raspundea la „comenzi”, la „rugamintea” lui Vaida, sindicatul Politiei Locale Ploiesti „Mihai Viteazul” emite o adresa (1534/19.09.2019) exact la 7 (sapte) zile de la solicitarea lui Dobre (de sanctionare a politistului local)  pentru schimbarea membrului din partea sa. Eficienta si COINCIDÉNȚĂ,, nu?…
Ulterior, Adrian Vaida, prietenul procurorului Negulescu Mircea  a infiintat ilegal o alta comisie de disciplina si cu aceasta ocazie incearca sa isi termine „fetisurile” cu contestatarii sai din „fabrica”.
Astfel, la doua saptamani de la ordinul primit de la „stapan” (in data de 12.09.2019 in sedinta sus mentionata), Adrian Vaida emite decizia nr 321/04.10.2019 prin care infiinteaza de la sine putere o alta comisie de disciplina, cu incalcarea flagranta a prevederilor art 4 alin 3 din HG 1344/2007 privind normele de organizare si functionare a comisiilor de disciplina .


Mai mult, prin aceasta actiune si decizie sunt intrunite elementele constitutive ale savarsirii infractiunilor de abuz si fals.
In aceasta decizie se stipuleaza in fals ca toti membrii din vechea comisie de disciplina si-au dat demisiile, fapt nereal. Unii membrii din vechea comise nu si-au dat demisia si nu aveau cunostinta ca nu mai sunt in comisia de disciplina sau ca s-a infiintat alta comisie de disciplina.


Mentionam ca, in conformitate cu prevederile art 4 alin 3 din HG 1344/2007 privind normele de organizare si functionare a comisiilor de disciplina „Membrii titulari şi membrii supleanţi ai comisiei de disciplină se numesc pe o perioadă de 3 ani, cu posibilitatea reînnoirii mandatului”.
Suntem curiosi cum va explica Adrian Vaida organelor de cercetare penala eliminarea membrilor din Comisia de Disciplina constituita legal prin decizia nr 548/15.09.2017, in conformitate cu art 27 alin 2 din HCL 62/2015 privind aprobarea Regulamentului de Organizare si Functionare al Politiei Locale Ploiesti care aveau mandatul in vigoare.

Faptul ca si-a pus in comisia de disciplina infiintata ilegal si abuziv doar apropiati pentru a executa pe „fetisurile” sale nu credem ca il va ajuta nici pe el nici pe primar.

„Ori de câte ori stabilești să faci un anume lucru mai întâi, survine un alt lucru care trebuie făcut primul”.
Sa nu ii aducem aminte primarului de o alta promisiune facuta tot in sedinta respectiva:
Adrian Dobre: In ceea ce privește conducerea instituției dumneavoastră o sa iau niște decizii după ședința de mâine pe care o voi avea și cu Poliția Județeana și Poliția Municipală și Jandarmeria, și pe care o veți vedea săptămâna viitoare.
Primisiuni liberale….

Revenind la oile noastre…
Stapane’, sluga raporteaza:
„Politistul local vizat de dumneavoastra in sedinta din 12.09.2019 a fost sanctionat de comisia de disciplina, nu conteaza daca ea a fost infiintata ilegal”.
Acum sa vedem ce parere au organele de cercetare penala….

Regulamentul Politiei locale Ploiesti a fost anulat de Tribunalul Bucuresti, exact Regulamentul in baza caruia politistul local a fost trimis in judecata comisiei de disciplina, prin referat care facea trimitere la acesta.

Astfel, instanta de fond este drept a precizat ca „anulează în parte Regulamentul intern nr. 2330/01.08.2016, cu referire doar la funcţionarii publici din cadrul Poliţiei Locale Ploieşti, respectiv Capitolul III – Ocuparea funcţiilor publice, Capitolul VI – Drepturile şi obligaţiile angajatorului, incompatibilităţile funcţionarilor publici, Capitolul IX – Abateri disciplinare şi sancţiuni aplicabile”.

In mod legal, in baza referatului  intocmit si inaintat conform regulamentului anulat de o instanta, politistul local nu putea fi judecat si/sau sanctionat, fapt pentru care membrii din fosta comisie de disciplina care NU mai raspundeau la „comenzi” au solicitat suspendarea comisiei pana la un verdict definitiv privind legalitatea Regulamentului in cauza. De asta unii au fost demisi unilateral, in  mod ilegal de catre „fantomaticul”  Adrian Vaida (sa nu mai precizam ca atunci cand au facut aceasta solicitare, la randul sau au fost amenintati ca vor fi introdusi in Comisie de Disciplina- pe aceasta tema vom reveni cu inregistrari audio!).. Asta este realitatea si legalitatea lui Dobre si Vaida!

Schimbarea comisiei, in mod ilegal, demostreaza ca va incepe „jihadul” si decapitari la comanda lui Vaida si Dobre.

Portal > Tribunalul BUCUREŞTI > Informaţii dosar
Informaţii dosar
Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate
Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) : 32329/3/2016*
Data inregistrarii 27.11.2018
Data ultimei modificari: 25.07.2019
Sectie: Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal
Materie: Contencios administrativ şi fiscal
Obiect: litigiu privind funcţionarii publici (Legea Nr.188/1999)
Stadiu procesual: Fond

Părţi
Nume Calitate parte
SINDICATUL NAŢIONAL AL POLIŢIŞTILOR ŞI VAMEŞILOR PRO LEX CU SEDIUL ALES Reclamant

Parat
POLITIA LOCALA PLOIESTI Pârât Pârât

Şedinţe
05.06.2019
Ora estimata: 08:30
Complet: C17 Fond-CA
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: Admite cererea de completare. Dispune completarea dispozitivului Sentinţei civile nr. 2573 din 10.04.2019 pronunţată de Tribunalul Bucureşti – Secţia a II-a Contencios administrativ şi fiscal în dosarul nr. 32329/3/2016*, cu menţiunea: „Obligă pârâtul să plătească reclamantului suma de 1.500 lei cu titlu de cheltuieli de judecată, constând în onorariu avocat.” Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată, azi, 05.06.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 C.p.c.
Document: Hotărâre – completare dispozitiv 4149/2019 05.06.2019

10.04.2019
Ora estimata: 08:30
Complet: C17 Fond-CA
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite în parte cererea de chemare în judecată. Anulează în parte Regulamentul intern nr. 2330/01.08.2016, cu referire doar la funcţionarii publici din cadrul Poliţiei Locale Ploieşti, respectiv Capitolul III – Ocuparea funcţiilor publice, Capitolul VI – Drepturile şi obligaţiile angajatorului, incompatibilităţile funcţionarilor publici, Capitolul IX – Abateri disciplinare şi sancţiuni aplicabile, Capitolul X – Reguli referitoare la procedura disciplinară, Capitolul XI – Criteriile şi procedurile de evaluare profesională a salariaţilor. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea urmând a se depune la sediul Tribunalului Bucureşti. Pronunţată azi, 10.04.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă.
Document: Hotarâre 2573/2019 10.04.2019
Luați-vă popcornul și asteptati-va la circ caci primarul PNL Adrian Dobre si seful Politiei Locale PLOIESTI AU FURAT STARTUL si ne ofera circ inainte de campania electorala. (Cristina T.).

Detinem declaratii inregistrate audio in care membrii din Comisia de Disciplina infiintata legal  prin decizia nr 548/15.09.2017 precizeaza ca nu si-au dat demisia si nu au stiut ca nu mai fac parte din Comisia de Disciplina si/sau ca s-a infiintat o alta comisie de disciplina! Nici macar nu au fost informati, asta da legalitate marca Dobre si Vaida!

Circ si popcorn se vrea, CIRC si popcorn  vom avea!

Vom reveni.

„Diferenţa dintre prostie şi gripă este aceea că pentru gripă există vaccin“

 

 

 

 

 

 

Cultură

The Grand Ball of Princes and Princesses Monte-Carlo: O noapte cu strălucire la Iași

Publicat

pe

De

O experiență unică în viață, adusă de unul dintre cele mai importante evenimente din Monaco, care va avea loc în Palatul Culturii – Iași.

Se desfășoară încet, sub șoaptele aurite ale istoriei și ecourile măreției regale, o noapte de splendoare unică care va avea loc în inima României. Pe 6 septembrie 2025, Balul Grandios al Prinților și Prințeselor de la Monte-Carlo va umple sălile Palatului Culturii din Iași, aducând cu el eleganța atemporală a celor mai ilustre tradiții monegasce.

De secole, Monte-Carlo este sinonim cu grația, noblețea și arta celebrării — o lume în care prinții și prințesele, împodobiți cu mătase și diamante, dansează pe podele de marmură sub lumina a mii de candelabre. Acum, această moștenire a rafinamentului părăsește Coasta de Azur și aduce cu ea spiritul Balului Grandios, un spectacol care depășește granițele și transformă visele în realitate.

O noapte de opulență și farmec

Când ușile Palatului Culturii se vor deschide, oaspeții vor păși într-o lume unde fantezia devine realitate. Balul Grandios va aduce în fața invitaților un spectacol de simfonii orchestrale, valsuri care plutesc prin aer ca niște ecouri ale trecutului, și cine cu lumânări demne de regalitate.

Nobili din toată Europa și nu numai se vor reuni, uniți sub semnul grației, moștenirii și eleganței. Fiecare detaliu va purta semnătura stilului Monte Carlo: strălucirea cupelor de șampanie, foșnetul mătăsii pe podelele poleite, și mirosul florilor de sezon, toate într-o atmosferă regală.

Va fi o celebrare nu doar a frumuseții și rafinamentului, ci și a legăturii dintre trecut și prezent, între aristocrația românească și farmecul etern al Monaco-ului.

Iași: Oraș al culturii și patrimoniului regal

Nu există loc mai potrivit pentru acest eveniment grandios decât Iașiul, un oraș a cărui esență este pătrunsă de eleganță aristocratică și prestigiu cultural. Cunoscut drept Capitala Culturală a Europei și Oraș Regal, Iașiul a fost de multă vreme un simbol al intelectului, rafinamentului și strălucirii artistice.

Străzile sale spun povești cu poeți și regi, iar palatele și monumentele sale aduc un omagiu trecutului nobil. În centrul acestei sărbători se află Palatul Culturii, o bijuterie arhitecturală neo-gotică, considerată una dintre cele mai impunătoare clădiri din țară.

Construit între 1906 și 1925, palatul a fost ridicat pe ruinele fostei Curți Domnești a Moldovei. Acum, în aceste săli încărcate de istorie, Balul va prinde viață — un spectacol de coroane strălucitoare, rochii ample și amintiri ale unui timp regal care nu va fi uitat.

O moștenire a eleganței care continuă

Balul Grandios al Prinților și Prințeselor din Monte-Carlo este o celebrare a tradiției și nobleței, o călătorie prin istorie și o reafirmare a valorilor regale.

Acum, pentru prima dată, Iașiul devine scena acestui spectacol unic, aducând magia Monaco-ului în inima României. În noaptea de 6 septembrie, sub candelabrele de cristal ale Palatului Culturii, trecutul și prezentul vor dansa împreună, iar strălucirea Monte-Carlo-ului va găsi un nou cămin în orașul regal al României.

Pentru cei care visează în aur și dansuri nobile, acesta nu este doar un eveniment. Este istorie în devenire.

Get in touch
NOBLE MONTE-CARLO
8 Rue des Oliviers, Monte-Carlo
98000 – Principality of Monaco
Phone number: +377607934575 (Monaco)
Email: grandbal@noblemontecarlo.mc

Citeste in continuare

Eveniment

Restaurant botez București – Primul eveniment special al copilului tău la Restaurant Casa Brândușa

Publicat

pe

Salon decorat cu delicatețe pentru un botez intim sau grandios

Primul eveniment important din viața unui copil merită să fie celebrat într-un cadru cald, rafinat și adaptat momentului festiv. Restaurant Casa Brândușa pune la dispoziție un salon elegant, care se remarcă printr-un decor versatil, capabil să susțină atât botezuri restrânse, cu o notă intimă, cât și evenimente ample, cu un număr mare de invitați. Întreaga amenajare interioară este gândită pentru a inspira delicatețe, liniște și eleganță, elemente esențiale pentru o atmosferă plăcută și armonioasă, potrivită unei astfel de sărbători în familie.

Spațiul este luminat natural, completat de accente decorative moderne, care pot fi personalizate în funcție de preferințele părinților. Mobilierul este confortabil, iar aranjamentele florale, elementele de decor și fundalurile tematice pot fi adaptate ușor pentru a reflecta stilul evenimentului, indiferent că este vorba despre un botez clasic sau despre unul cu o tematică specială. Restaurantul oferă un cadru ideal pentru realizarea unor fotografii memorabile și pentru desfășurarea unui eveniment lipsit de griji, într-un spațiu generos și primitor.

Meniuri diversificate pentru toate preferințele invitaților

O petrecere de botez reușită presupune și un meniu atent conceput, capabil să satisfacă gusturi variate și să ofere o experiență culinară autentică. Restaurant Casa Brândușa pune accent pe calitatea preparatelor, oferind meniuri variate care îmbină preparate tradiționale reinterpretate cu opțiuni moderne, toate pregătite cu ingrediente proaspete și prezentate cu eleganță. Bucătarii restaurantului propun combinații rafinate de arome și texturi, astfel încât fiecare invitat să se poată bucura de un festin pe măsura momentului.

Fiecare meniu poate fi personalizat în funcție de cerințele familiei, incluzând opțiuni pentru copii, meniuri vegetariene, preparate fără alergeni sau sugestii internaționale, astfel încât preferințele fiecărui participant să fie respectate cu seriozitate. Servirea este impecabilă, iar personalul este atent instruit pentru a oferi o experiență completă, de la primul fel până la desert. Prin această atenție la detalii, restaurant botez devine alegerea ideală pentru familiile care își doresc un eveniment elegant și gustos în același timp.

Experiență în organizarea evenimentelor de familie

Organizarea unui botez presupune mai mult decât alegerea unui loc – implică un partener de încredere care cunoaște specificul evenimentelor de familie și poate gestiona toate aspectele organizatorice. Restaurant Casa Brândușa beneficiază de o experiență solidă în desfășurarea acestui tip de evenimente, oferind părinților consultanță și sprijin în toate etapele planificării. De la alegerea meniului și stabilirea programului, până la recomandări privind decorul, muzica și coordonarea momentelor-cheie, echipa restaurantului acționează cu profesionalism și eficiență.

Fiecare botez organizat aici se bucură de o atenție personalizată, astfel încât să reflecte stilul și dorințele părinților. Echipa dedicată evenimentelor oferă soluții rapide și adaptate, propunând variante eficiente și rafinate pentru ca totul să decurgă fără stres. Având la bază o reputație construită prin evenimente de succes, Restaurant Casa Brândușa devine un reper în peisajul organizării de evenimente de familie din București, fiind apreciat pentru profesionalismul său, seriozitatea cu care abordează fiecare detaliu și atmosfera caldă pe care o oferă.

Acces ușor și parcare dedicată pentru invitați

Un aspect esențial în alegerea locației pentru un botez îl constituie accesibilitatea pentru invitați. Restaurant Casa Brândușa este amplasat într-o zonă centrală a Bucureștiului, cu acces facil atât din zonele principale ale orașului, cât și din exterior. Locația este bine conectată la rețeaua de transport, ceea ce permite o deplasare comodă pentru toți participanții. Amplasarea strategică oferă un plus de confort părinților și invitaților, care se pot concentra exclusiv pe bucuria evenimentului, fără grija logisticii.

În plus, restaurantul dispune de o parcare dedicată, un element deosebit de important pentru evenimentele de familie, unde prezența invitaților din mai multe generații impune confort și siguranță. Posibilitatea de a parca ușor, aproape de intrare, contribuie semnificativ la starea de bine a tuturor celor prezenți. Acest detaliu, adesea trecut cu vederea, reflectă grija restaurantului față de oaspeții săi și dorința de a crea o experiență completă. Pentru orice familie în căutarea unui restaurant botez bucuresti care să îmbine eleganța, funcționalitatea și ospitalitatea autentică, Casa Brândușa se dovedește a fi alegerea ideală.

Citeste in continuare

Eveniment

Agenda GPeC SUMMIT 26-27 Mai este publicată: 2 Masterclass-uri, 19 speakeri, Expo și content practic despre tot ce e important în E-Commerce și Digital Marketing

Publicat

pe

De

De 20 de ani, GPeC SUMMIT este considerată cea mai importantă serie de evenimente de E-Commerce și Digital Marketing din Europa Centrală și de Est. Ediția din această primăvară se va desfășura pe 26-27 Mai la BT Stup (26 Mai) și la Teatrul Național București (27 Mai) și reunește 19 speakeri internaționali și români și peste 700 de participanți C-Level din rândul celor mai importante companii din domeniu. Agenda evenimentului conținând întregul program, speakerii și subiectele abordate a fost publicată pe site-ul GPeC și poate fi consultată aici: https://www.gpec.ro/gpec-summit-mai/agenda/

Două sesiuni de Materclass alături de traineri internaționali

Pe 26 Mai au loc două Masterclass-uri în paralel, susținute de doi traineri internaționali cu vastă experiență în domeniu: Andy Crestodina și Els Aerts. Fiecare Masterclass durează 4 ore, iar evenimentul se desfășoară la BT Stup, în București:

  • AI for Content Marketing & Lead Generation – Andy Crestodina, Top 3 Influenceri în Content Marketing la nivel global
  • UX Research Done Right – Els Aerts, Expert în User Testing & Usability

Locurile sunt limitate la max. 20 de persoane pentru fiecare sesiune, iar prețul biletului de acces este de 159 EUR + TVA/persoană.

5 speakeri internaționali legendari în cadrul Conferinței GPeC și subiecte de maxim interes

Pe 27 Mai se desfășoară Conferința GPeC și GPeC Expo la Teatrul Național București care le aduc participanților 9 ore de conținut practic, precum și networking de calitate alături de peste 700 de participanți C-Level.

  • Andy Crestodinaeste considerat de SEMrush unul din top 3 influenceri în Content Marketing din lume și autorul cărții Content Chemistry: The Illustrated Handbook for Content Marketing. El va vorbi la GPeC SUMMIT despre AI for better UX, copywriting and B2B lead generation;
  • Mark Schaefereste considerat unul dintre cei mai buni autori, speakeri și consultanți de marketing la nivel global, scriind nu mai puțin de 10 cărți bestseller. Sesiunea lui din cadrul GPeC SUMMIT se intitulează How Humans Win in an AI Marketing World și este inspirată din ultima lui carte – Audacious – publicată anul acesta;
  • Michael Kingeste unul dintre cei mai apreciați speakeri internaționali pe zona de SEO, Content Strategy și impactul A.I. generativ. Este CEO și fondatorul agenției de Performance Marketing iPullRank, iar în cartea sa, The Science of SEO, spulberă nenumărate mituri despre modul în care funcționează motoarele de căutare;
  • Karl Giliseste Co-Fondatorul AGConsult și este inclus în Top 3 cei mai influenți Experți în Optimizarea Ratei de Conversie (CRO) din întreaga lume. Sesiunea lui se intitulează How not to suck at UX: 11 moments that changed the way I see UX and experimentation;
  • Scott Brinkereste VP Platform Ecosystem la Hubspot și unul dintre pionierii industriei martech. În cadrul GPeC SUMMIT, Scott va vorbi despre Marketing in the Age of AI.

Unii dintre cei mai buni specialiști autohtoni

Alături de cei 5 speakeri internaționali, vor vorbi de pe scena GPeC SUMMIT unii dintre cei mai cunoscuți specialiști autohtoni precum: Irina Pencea (eMAG), Oana Dumitrescu (Google), Roxana Turquin (VISA), Cătălin Vlădescu (VTEX), Loredana Pipoș-Lupescu (Klarna), Dragoș Stanca (Edge Institute & BRAT), Tiberiu Dănețiu (Auchan), İrem Çağrı Yılandil (Trendyol), Cristi Movilă (OptiComm.AI), Dorin Boerescu (2Performant), Cristian Ignat (Canopy).

Conferință, Expo, și Networking Soirée cu elita Digital

În paralel cu Conferința GPeC din 27 Mai, se va desfășura GPeC Expo care reunește peste 25 de furnizori de servicii E-Commerce și Digital Marketing pentru a înlesni parteneriatele dintre aceștia și magazinele online aflate în căutarea de soluții pentru dezvoltarea afacerii.

În seara de 27 Mai, începând cu ora 18:10, invitații sunt așteptați la GPeC Networking Soirée – prilej de networking și socializare alături de reprezentanții C-Level ai celor mai importante companii din E-Commerce, Digital și Retail.

Înscrieri cu prețuri reduse până pe 16 Mai

Înscrierile sunt în desfășurare pe website-ul GPeC.ro, iar până pe 16 Mai prețurile biletelor sunt reduse semnificativ, acestea pornind de la doar 119 EUR + TVA / persoană. Detaliile și înscrierile la eveniment sunt disponibile pe website-ul GPeC: https://www.gpec.ro/gpec-summit-mai/

GPeC 2025 este o serie de evenimente fulfilled by eMAG

Gold Partner: FAN Courier

Supported by: Google

Silver Partner: VTEX

Recommended Payment Processor: NETOPIA Payments

Eveniment susținut de: Auchan, Banca Transilvania, Compari, cyber_Folks, Debonaire, DPD România, DWF, easySales, five elements digital, GTS, Innobyte, Klarna, Limitless Agency, MD Promo, MerchantPro,  MTH Digital, Plăți.Online, Poșta Panduri, PTT Express, RTB House, Sinaps, VISA.

Parteneri Media Principali: Știrile PRO TV, VOYO

Partener Media Strategic: Ringier România

Official Radio: KISS FM

Official Hosting: HOSTERION

Citeste in continuare

Parteneri

Ultimile stiri locale

Afaceri3 zile inainte

North Bucharest Investments, desemnată Best Residential Real Estate Agency of the Year la Gala CIJ Awards 2025

North Bucharest Investments a fost premiată în cadrul Galei CIJ Awards 2025 cu distincția Best Residential Real Estate Agency of the Year, o...

Afaceri3 zile inainte

Cadouri de Crăciun sub 100 lei: idei smart pentru el și ea (care chiar salvează bugetul)

În fiecare decembrie, ajungem în același scenariu: vrei să dăruiești ceva frumos, personal, dar fără să transformi shopping-ul de sărbători...

Dragos Dobrescu Dragos Dobrescu
Afaceri5 zile inainte

Dragoş Dobrescu şi partenerii lansează în România conceptul proiectului DraculaLand – o investiție privată de peste 1 miliard de euro

În România se lansează conceptul proiectului DraculaLand – o investiție privată de peste 1 miliard de euro, concepută să devină...

Exclusiv5 zile inainte

Fără amânare – unde în București poți opta pentru implant dentar? Află mai multe aici!

Pierderea unui dinte este o situație gravă? Poți trăi liniștit și așa, ar spune unii, însă, din punct de vedere...

Afaceri6 zile inainte

Gabriel Nicolaev – CyGuru prezintă informații oficiale despre Fortezin Cerebral, supliment disponibil în portofoliul Medicinas

Fondatorul platformei Medicinas, Gabriel Nicolaev – CyGuru, transmite un material informativ referitor la suplimentul alimentar Fortezin Cerebral, un produs formulat...

Exclusivo săptămână inainte

Nu toate izolațiile sunt la fel: ce face ca lâna de lemn pompabilă de la IzolațiiNaturale.ro să fie diferită

În ultimii ani, tot mai mulți proprietari de case au realizat că o izolație corectă nu este doar o cheltuială...

Uncategorizedo săptămână inainte

Descoperă Galaxy Z TriFold: forma viitorului în inovația mobilă

Galaxy Z TriFold duce performanța și experiența premium ale unui ultra-telefon la un nivel superior, deschizându-se de două ori pentru...

Afacerio săptămână inainte

HORIZON CITY | Noua ancoră rezidențială din nordul Bucureștiului

HORIZON CITY, un proiect rezidențial în valoare de 130 de milioane de euro, se conturează ca una dintre cele mai solide...

Afacerio săptămână inainte

Care este momentul optim în care să alegi vestiarul metalic cu uși în Z

Organizarea spațiului de depozitare în vestiarele profesionale și industriale este un element esențial pentru eficiența și siguranța angajaților. În acest...

Afacerio săptămână inainte

De ce PVC-ul a devenit standardul în ferestre pentru locuințele moderne

Când vine vorba de construirea sau renovarea unei locuințe, alegerea materialelor nu este doar o chestiune de estetică, ci și...

Afacerio săptămână inainte

Ce este înfolierea profilelor PVC – De la alb la design personalizat

Ferestrele și ușile din PVC au devenit de-a lungul timpului o alegere populară pentru locuințe și spații comerciale, în principal...

Socialo săptămână inainte

Njoy Nature: Uleiuri esențiale pentru detoxifierea corpului și susținerea naturală a ficatului

Puteți folosi în siguranță anumite uleiuri esențiale – în principal prin inhalare sau prin aplicare topică bine diluată – pentru...

Afaceri2 săptămâni inainte

Cum alegi salteaua perfectă pentru un somn odihnitor – recomandările specialiștilor TUDOR MOB pentru fiecare vârstă

Când vine vorba de saltea, alegerea corectă este esențială, deoarece influențează direct calitatea somnului, sănătatea coloanei vertebrale și starea generală de...

Exclusiv2 săptămâni inainte

Ilustrand Iubirea in Fotografia de Nunta

Fotografia reprezintă arta de a imortaliza momente, emoții și povești într-o singură imagine. Un fotograf talentat poate transforma o zi...

clean-spot-oradea clean-spot-oradea
Știri din județ2 săptămâni inainte

Curățenia tapițeriei în Oradea: soluții reale pentru locuință și auto

Curățenia tapițeriei în Oradea: De ce a devenit o necesitate reală, nu doar o preferință În ultimii ani, locuințele și...

Exclusiv2 săptămâni inainte

Distribuție și frânare la Jaguar – controlul care ține mașina în formă

Un Jaguar bine întreținut nu înseamnă doar putere, ci și coerență în fiecare manevră. Combinația dintre o distribuție sănătoasă și...

Știrile Săptămânii