Imagini surprinzătoare cu Lionel Messi. Fanii nu i-au dat pace nici în vacanță (VIDEO)

Sportivul a cerut o vacață de trei săptămâni și a decis să petreacă o perioadă în Statele Unite ale Americii, mai precis în Miami.

Starul argentinian a decis să meargă într-un restaurant de fițe. La ieșirea din acesta, Lionel Messi a fost asaltat de sute de fani. Cu toate că aceștia încercau să îl atingă sau să facă o poză cu el, fotbalsitul și-a păstrat calmul, notează gsp.ro.

A ajuns la un acord cu FC Barcelona

Messi a înscris primul său trofeu cu selecționata Argentinei

Lionel Messi a câștigat recent primul său trofeu cu selecţionata Argentinei! Echipa a învins reprezentativa Braziliei în finala turneului Copa America la fotbal, cu scorul de 1-0. Meciul a fost disputat sâmbătă,10 iulie, pe stadionul Maracana din Rio de Janeiro.

Singurul gol din această finală a afost marcat de către Angel Di Maria în minutul 22, în fața portarului brazilian Ederson. Punctul a fost înscris din interiorul careului, după o lansare a lui Rodrigo de Paul, care i-a centrat mijlocaşului lui PSG din jumătatea de teren argentiniană, conform efe.com

Sursă foto: Dreamstime